Opróżnianie strychów – możesz to zlecić fachowcom

Nie wszystkie śmieci mogą trafić do typowego kosza na odpady. Przyczyny tych regulacji są przeróżne – czasem śmieci są po prostu za duże, czasem nie jest to zgodne z funkcjonującymi w naszym kraju przepisami. Jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Powinniśmy przetransportować je do pobliskiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. W każdej gminie musi pracować co najmniej jeden PSZOK, aczkolwiek w największych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać jeden z wielu punktów. Niestety to rozwiązanie przydatne jest tylko dla osób, które posiadają swoje auto oraz odpowiednią ilość niezagospodarowanego czasu. Reszta odpowiedzialnie uczyni, postanawiając o wynajmie kontenera na odpady.

Sprzątanie strychów i remonty – kiedy wypożyczyć kontener?

W czasie różnego rodzaju prac wytwarzane są nietypowe odpady. Zazwyczaj są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – chodzi przede wszystkim o pokaźne wolumeny gruzu, a także opakowań po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera jest także doskonałym wyjściem, jeżeli postanawiamy o opróżnieniu strychu – w takim przypadku zmieścimy w nim wszystkie zalegające od dłuższego czasu stare meble, zepsute urządzenia oraz sprzęty. Prace remontowe czy opróżnianie strychów będą jeszcze mniej uciążliwe, jeśli z okna domu do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który umożliwi bezpieczny transport odpady bez konieczności wielokrotnego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów i piwnic oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Wywóz różnych śmieci, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone między innymi przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o wybranej objętości, który ten w czasie określonym w umowie może napełnić odpadami remontowymi czy też zniszczonymi sprzętami. Pojemnik jest później odbierany z miejsca prac, a jego zawartość przekazywana jest do miejsca, w którym będzie zutylizowana zgodnie z prawem.