Nowoczesna architektura miejska – balustrady ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest popularnym materiałem, a to w głównej mierze dzięki jej właściwościom. Odpowiedni dobór komponentów stopu sprawia, że wykonane z niej akcesoria nie są podatne na rdzę, dzięki czemu bez przeszkód można ich używać tam, gdzie mają kontakt z kwasami, jak również przy złych warunkach zewnętrznych. W połączeniu z jej ciekawym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej bardzo dobry budulec do wytwarzania detali mebli i wszelkiego typu poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – świetne w dżdżystym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się znacznym powodzeniem – można zauważyć je zarówno na prywatnych posesjach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Właściwości tego materiału okazują się wyjątkowo istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w nadzwyczaj wilgotnym środowisku, tym samym nie potrzebują częstej konserwacji i na lata zachowują swój ładny wygląd. To ich wygląd sprawia, iż bardzo dobrze łączą się z nowoczesną architekturą. Wspaniale prezentują się w towarzystwie ozdobnego betonu, przeszkleń, a nawet elewacji wykonanych z drewna.

Poręcze ze stali nierdzewnej – prosta i szybka pielęgnacja

Stal to dobry budulec do wytwarzania poręczy do wnętrz nieruchomości – głównie tych urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ci, którzy wybiorą poręcze ze stali nierdzewnej docenią również ich błyskawiczne mycie bez potrzeby użycia specjalistycznych preparatów i prostotę ich pielęgnacji. Wytrzymałość na korozję sprawia prócz tego, że z tego materiału można produkować gustowne i wytrzymałe uchwyty do łazienek oraz saun zaadaptowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź drabinki do basenów.