Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Druk 3D SLA - na tej stronie dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, konstruktorów, inżynierów,, jak również przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny lub prototyp wydrukowany w technologii SLA, SLS, PolyJet, FDM, oraz DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę przy założeniu, iż nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Wydruki 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje również usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się też strefa wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Wydruk 3D w technologii FDM – kolorowe materiały

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, a także opcja korzystania z filamentów w ogromnej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

SLA – precyzyjny druk 3D drobnych elementów

Druk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem lasera. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób bądź firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk gładkiej powierzchni, detali, bardzo cienkich elementów oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda drukowania 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne warstwy tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia wytrzymałość mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

Dane kontaktowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]