Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo odpadów nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które produkowane są podczas różnego rodzaju prac budowlanych i ogrodowych, opróżniania piwnicy bądź poddasza oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, warto skupić się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie prac. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Pojemnik należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.