Jak przebiega frezowanie pni – wycinka i pielęgnacja drzew

Tereny zadrzewione w przestrzeni miejskiej wymagają szczególnej pielęgnacji – drzewka trzeba co jakiś czas przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w świetnej formie i kogo najlepiej zatrudnić do takich zadań? W jaki sposób pielęgnuje się drzewa w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – czy należy przycinać młode drzewa?

Instalowanie wiązań statycznych, frezowanie pni, cięcia techniczne – wszystkie te zabiegi pomagają przywrócić ogrodom miejskim wspaniały wygląd i jednocześnie chronić spacerowiczów przed spadającymi gałęziami. Częste kształtowanie koron drzew w okresie ich wzrostu daje wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo lepiej owocuje. O bardziej dojrzałych drzewach również musimy pamiętać – zainfekowane gałęzie należy cyklicznie przycinać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna wtedy, gdy gałęzie drzewa utrudniają widoczność. Pomoc profesjonalnej firmy jest potrzebna także po silnych wiatrach, kiedy połamane drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu na drodze.

Pielęgnacja drzew – uproszczone procedury

Polskie prawo ciągle się zmienia. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja ogrodów jest procesem skomplikowanym. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, ale jest on potrzebny także do usunięcia pozostałości po nich. Wówczas warto poradzić się specjalistycznej firmy, która zajmuje się karczowaniem drzew. Jednym z najważniejszych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycięciu drzewa. Stworzone do tego celu ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można później zagospodarować np. jako produkt na opał.