Jak naprawić nieszczelne okna?

W tym miejscu dowiesz się, kto ma w swojej ofercie uszczelnianie okien Warszawa

Stan techniczny okien ma duży wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają dom przed wilgocią i zimnem, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym czasie potencjalne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]