Biuro rachunkowe – dla firm, stowarzyszeń i fundacji

Kierowanie swoją firmą to skomplikowane przedsięwzięcie , które wymaga uwzględnienia wielu czynników. Pominięcie nawet jednego z nich mogłoby zakończyć się wielkimi reperkusjami. Wśród tych naprawdę ważnych wymienić należy księgowość, zatem szereg przedsiębiorstw stawia na stworzenie własnego działu księgowości. Tymczasem dużo tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura rachunkowego, którego znalezienie obecnie nie wiąże się z żadnymi problemami.

Jakiego typu usługi świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające obecnie w naszym kraju posiadają wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Są w stanie podjąć się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę płacową i kadrową. Mogą reprezentować firmę przed US, ZUS czy GUS. Wykonują różnorodne sprawozdania budżetowe i prowadzą porady księgowe. W ich ofertę wchodzi też rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Szereg biur rachunkowych rozszerza znacznie swoją ofertę, np. przez opracowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie w przypadku przedsiębiorstw podejmujących decyzję o zatrudnieniu niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Otwieranie w firmie wydziału księgowego nie jest rozwiązaniem zbyt dobrym. O wiele lepiej jest postawić na powierzenie prowadzenia księgowości firmie z zewnątrz, tj. właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno zalecane w przypadku małych fundacji, firm bądź stowarzyszeń, ponieważ jest to dużo bardziej korzystne rozwiązanie, a ponad to związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Aktualnie znalezienie solidnego biura rachunkowego oferującego usługi na wysokim poziomie nie jest trudne.

Dane kontaktowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]