Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Jeśli szukasz sztabek złota, koniecznie sprawdź goldbroker.pl.

Deponowanie środków pieniężnych na lokacie bądź po prostu odkładanie ich na koncie bankowym nie jest teraz tak rentowne jak parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale również i ogólne zrozumienie, że nie zainwestowane środki nie zarabiają spowodowały, iż szukamy metod, które pomogą naszym finansom przynosić po latach poboczny przychód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz szerszym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a w szczególności – złote sztabki.

Sztabki złota to długoterminowa inwestycja

Od razu warto wyraźnie podkreślić, iż lokata pieniędzy w złoto w sztabkach to inwestycja na wiele lat. Złoto przeważnie opiera się mniejszym i większym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a nawet niepewność ekonomiczna i polityczna nierzadko podnosi jego cenę. Naturalnie, można odnotować wahania w jego wartości, jednak analizując jej historyczny wykres łatwo daje się spostrzec, iż z biegiem lat idzie ona w górę. Dlaczego? Od stuleci ilość tego kruszcu dostępna na rynku praktycznie się nie zmienia. Kiedyś służył on jako waluta, w tej chwili jest szeroko stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice, a także – nadal na potężną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, że wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego metalu zastosowanego przykładowo do produkcji urządzeń elektronicznych (jak kable USB albo radia CB) jest często nierentowny, stąd zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat ta tendencja nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – kogo stać na taką inwestycję?

Słysząc o inwestycji środków w złote sztaby gros osób błyskawicznie uzna, że to nie dla nich, z powodu ogromny koszt. Tymczasem sztabki złota odlewa się w rozmaitych rozmiarach, tym samym w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są wręcz perfekcyjne jako prezent. Poważni inwestorzy, posiadający większe fundusze nierzadko kupują się na cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, jak również 1000 g. Warto jednak wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto po zdecydowanie niższej cenie. Dlatego należy nabywać złoto w sztabkach o przeróżnym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na mniejsze sztabki.

Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]