Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług oferowanych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, gdyż można pożyczyć tak nawet niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także stać się formą sfinansowania większych zakupów, ponieważ zazwyczaj jego maksymalna suma to nawet 100 000 PLN, ale osoby o największych dochodach – między innymi prawnicy – są w stanie pożyczyć aż 500 000 PLN. Odsetki kredytu gotówkowego zależą w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – dlaczego się opłaca?

Jak można dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych chętnych. Wniosek, który składamy jest szybko analizowany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas najwyżej po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę uzyskać go także klienci z niedużymi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, gdyż tak jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu można przeznaczyć na każdy cel – tak na kupno sprzętu RTV, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, że łatwo wtedy o pomyłki, a ich efektem okazują się najczęściej ogromne finansowe kłopoty. Z tego powodu skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem na pewno będą zatem porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez poważnych komplikacji.