Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

kantor walutowy online, wymiana walut przez internet

Jeszcze dekadę temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze w dalszym ciągu funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Lecz w błyskawicznie przeobrażającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor online – zawsze najświeższy kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów online jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionego dnia. Drugim i niezwykle istotnym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory stacjonarne i placówki bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka specjalnych usług lubianych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie bądź takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku).

Kantor online – usługa dla pracowników zagranicznych i kredytobiorców

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich doceniających wygodę i dużą autonomię w dysponowaniu środkami finansowymi. Wykorzystują je także osoby uczące się lub zatrudnione za granicą i osoby spłacające zobowiązania w walucie obcej. Aczkolwiek nim zadecydujemy, by powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.