Jakie możliwości daje usługa mass collect?

W tym miejscu otrzymasz odpowiedź na pytanie, czym jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom własnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest de facto niezwykle proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który jest tym samym ich identyfikatorem. Takie działanie jest przydatne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość klientów, czyli przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew bądź przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym na eliminację możliwych pomyłek nieraz przydarzających w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się wdrożyć usługę mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest w tej chwili oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. wybrane banki spółdzielcze i mBank) wypada zastanowić się nad jej wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która miesięcznie wystawia poniżej setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]