Garść informacji o inwestycjach w srebrne sztabki?

Jeśli potrzebujesz srebra w sztabkach, koniecznie sprawdź goldbroker.pl.
Nie od dziś uważa się, że inwestowanie w metale szlachetne jest doskonałym sposobem na lokowanie pieniędzy, który z upływem lat przynosi wymierny profit. Najpopularniejszym teraz kruszcem inwestycyjnym jest zdecydowanie złoto, jednak całkiem niedawno srebro wróciło do łask coraz większego kręgu inwestorów, zarówno tych ze sporym, jak i skromniejszym potencjałem finansowym, i przestało być postrzegane tylko jako metal przemysłowy.
Srebrne sztabki – czy to bezpieczna lokata?
Złoto występuje w naturze 17 razy rzadziej niż srebro, warto jednakże zaznaczyć, iż wartość rynkowa srebra w stosunku do wartości złota nie odpowiada tej proporcji i stale jest wyraźnie niższa. Kupno srebra jest jednakże trafnym rozwiązaniem dla osób, które pragną urozmaicić swój portfel, a które nie dysponują kapitału umożliwiających kupno dużych zasobów złota. Trzeba jednak mieć świadomość, że z powodu swoich cechy, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu co sprawia, że jego wartość jest bardziej czuła na kłopoty pojawiające się na rynku światowym. Łatwo to skądinąd zauważyć badając historię jego ceny z minionych dwóch dekad. Z tej także przyczyny inwestycja finansów w srebro obarczona jest wyższym ryzykiem niepowodzenia, zatem rekomendowana jest osobom świadomym bieżącej i prognozowanej sytuacji na rynku metali inwestycyjnych. Niemniej jednak przypuszczać, że zapotrzebowanie na srebro nadal będzie się utrzymywało, a wraz z postępującym rozkwitem medycyny, fotowoltaiki oraz elektroniki, w których srebro jest szeroko stosowane, a także niesłabnącej popularności biżuterii srebrnej, niewykluczone, że jego cena będzie z czasem rosnąć.
Sztabki srebra – zamawiać małe czy duże
Tak ja złoto, sztabki srebra odlewane jest w kilku wagach, co ułatwia zbudowanie portfela inwestycyjnego, umożliwiającego odsprzedaż zależnie od potrzeb większych lub mniejszych jego ilości. Te najdrobniejsze, a zatem także najbardziej „na kieszeń” statystycznego Polaka, to sztabki o ciężarze jednej uncji trojańskiej oraz 100 g i 50 g. Naturalnie, gdy zamówimy sztabkę o wyższej wadze, tak naprawdę zapłacimy za srebro taniej, należy aczkolwiek pamiętać, że sztabka jest niepodzielna i w przypadku konieczności jej odsprzedaży trzeba znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. Dlatego jeśli sztabki srebra mają służyć też jako asekuracja finansowa na gorsze dni, należałoby zdecydować się na zakup sztabek w kilku ciężarach, aby mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile naprawdę musimy. Można też zainwestować w względnie kosztowniejsze srebrne combibary, innymi słowy scalone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się swobodnie rozłamać. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest to, że – w przeciwieństwie do złota – jego kupno oraz sprzedaż obarczone są 23% stawką VAT.
Dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]