Stolik kawowy – nie może go zabraknąć w twoim mieszkaniu

stolik kawowy designerski

Chociaż niekiedy niektórzy architekci wnętrz nieraz marginalizują go w aranżacjach, stolik kawowy nadal jest istotnym meblem, który można znaleźć w większości domów. Nie jest to zaskakujące, bo łączy on w sobie nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną.

Zastosowanie stolika kawowego

Sporą część dnia przesiadujemy w salonie. Tu wypoczywamy, oglądamy telewizję, czytamy, przyjmujemy gości i tu często też spożywamy posiłki. Oczywiste jest wobec tego, że meble użyte do urządzenia salonu muszą kreować przestrzeń, która jest przytulna, ale która jednocześnie pozwala na jej praktyczne użycie. Stolik kawowy, jak podpowiada sama nazwa, służy głównie jako mebel, na którym kładziemy kubki z herbatą bądź kawą i ciasteczka, nie tylko wtedy kiedy zapraszamy gości, ale także kiedy rozluźniamy się z rodziną. Drugie zadanie stolika kawowego to miejsce przechowywania niewielkich urządzeń oraz rzeczy, po które notorycznie sięgamy, np. pilota do telewizora, chusteczek higienicznych, telefonu lub czasopism, którymi akurat się zaczytujemy. Jest to też punkt, gdzie można łatwo umieścić małe elementy dekoracyjne, jak świeczniki czy potpourri z suszonych kwiatów.

Drewniane stoliki kawowe – sprawdź ofertę nagradzanych projektantów

Pomimo swoich kilku funkcji stolik kawowy powinien być w na swój sposób nie rzucający się w oczy, a więc starannie wpasowany w aranżację wnętrza. Jest to na ogół niewysoki mebel – ma zwykle od 40 do 50 centymetrów wysokości, gdyż nie powinien zasłaniać przestrzeni salonu, ale też postawione na nim drobiazgi i kubki muszą być w zasięgu ręki osoby, która z niego korzysta. Współczesne designerskie stoliki kawowe konstruowane w pracowniach doświadczonych projektantów idealnie łączą w sobie funkcję użytkową i dekoracyjną. Rozmaitość form tych stolików kawowych sprawia, iż klient bez problemu odnajdzie model pasujący do loftu, stylu hygge bądź retro. Warto wybrać meble rzemieślnicze, wytworzone ręcznie z litego drewna, z zachowaniem najwyższych standardów, co daje gwarancję, iż będą nie tylko świetnie się prezentować, ale będą również mocne.

Dane kontaktowe:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]