Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Skieruj się tutaj, aby kupić panele drewniane

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni, aż ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później producent może nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w domu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra, do których zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]