Dużo grasz na komputerze? Powinieneś kupić fotel gamingowy

Przeglądając katalogi salonów z meblami często znajdziemy w ich ofercie działy przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Wielu konsumentów zwykle nie widzi różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami do pracy przy biurku, ale prawdziwi gamerzy wiedzą, że odpowiednie krzesło gamingowe jest niezbędne, gdyż znacznie zwiększa komfort grania.

Krzesła gamingowe – wytrzymałość, stabilność i opcja dostosowania

Przez minione 3 dziesięciolecia gry komputerowe zyskały zawrotną popularność i szybko wyprowadziły się z salonów gier do naszych domów. Zaistniał również e-sport i coraz większa grupa osób nie tylko po prostu sięga po gry dla przyjemności, ale wręcz spędza przed komputerem dziesiątki godzin miesięcznie przygotowując się do nadchodzących zawodów. Z tej przyczyny potrzebne im są precyzyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których podstawową funkcją jest danie graczom dobrego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu w czasie wielogodzinnych sesji. Na co więc zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy? Przede wszystkim sprawdź, w jakim stopniu umożliwia on regulację poszczególnych modułów wpływających na jego komfort, t.j. wysokość siedziska, podłokietników i zagłówka, ułożenie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi czy kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Kluczowe są także surowce z jakich wykonany jest taki fotel – musi być wytrzymały nawet na znaczne obciążenia, stabilmny, a na powierzchniach mających kontakt z ciałem gracza (np. na zagłówkach) musi być osłonięty materiałem, który nie spowoduje podrażnienia czy uszkodzenia skóry.

Od czego zależy koszt foteli dla graczy?

Koszt zakupu krzesła dla gracza nie jest niski – cena najtańszych produktów tego typu oscyluje na poziomie 400 zł, a w przypadku modeli od prestiżowych producentów może daleko przekroczyć granicę 1000 zł. Z czego wynika takie spektrum cen? Najtańsze modele foteli dla graczy na ogół posiadają nieznaczną możliwość regulacji i są wytworzone z materiałów niższej jakości, ale bez problemu spełnią oczekiwania graczy, którzy spędzają przed komputerem maksymalnie kilka godzin w tygodniu. Modele przeznaczone dla zapalonych graczy mają szerszy zakres regulacji poszczególnych modułów, są często pokryte bardzo mocną naturalną skórą, mogą wytrzymać olbrzymie obciążenia (nawet do 200 kilogramów!), jak również posiadają takie udogodnienia, jak schowki na drobiazgi, zaczepy na słuchawki lub podnóżki.