Drewniane podłogi

Szukasz drewnianych podłóg? Koniecznie odwiedź tę stronę

Podłogi drewniane sprawdzają się przez pokolenia. W kształtowaniu klimatu wnętrza nie ma spraw ważniejszych i mniej ważnych. Wygląd podłogi jest tak samo istotny, jak chociażby kolorystyka ścian. Najpopularniejsze są chyba podłogi drewniane.

Zalety podłóg drewnianych

Podłogi drewniane są ładne i co istotne, pasują do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Zasługą higroskopijności drewna jest zdolność naturalnej regulacji mikroklimatu wnętrza, w którym są zainstalowane. Podłogi drewniane są cieplejsze od powierzchni pokrytych panelami i nieco wytłumiają odgłos kroków. Inną ważną cechą dla użytkowników jest to, że podłogę drewnianą można montować na dwa sposoby – jako podłogę klejoną do podłoża i pływającą.

Rodzaj pomieszczenia a gatunek podłóg drewnianych

Oprócz podłóg drewnianych z drewna litego, tj. parkiet, mozaika, można wybrać np. panele drewniane. Lite drewno jest ciepłe i ładnie się starzeje. Jest też świetnym izolatorem termicznym. Wybierając drewno na drewnianą podłogę, należy trzeba go dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będzie układane. Trwalsza jest podłoga drewniana dębowa niż sosnowa. Wszystkie drewna egzotyczne są twarde, ale kolorystyczne chyba najbardziej odpowiedni jest drewno tekowe.

Dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]