Zadbaj o dom – piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to materiał powszechnie stosowany w przestrzeni miejskiej. Stał się popularny nie tylko jako materiał wykończeniowy w środku nieruchomości, ale również na fasadach. Co dokładnie przesądza o jego częstym użyciu? Sprawdźmy to.

Kiedy wykorzystywany jest piaskowiec elewacyjny?

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo modnym komponentem wykorzystywanym w przypadku wykańczania domów jednorodzinnych oraz ich ścian zewnętrznych. Występuje w różnych odmianach kolorystycznych – od białego, przez żółty aż po miedziany. Poszczególne rodzaje piaskowca różnią się od siebie odcieniami, fakturą i typem – wyróżniamy płytki spłaszczone, nieregularne, połyskujące, o łupanych krawędziach. Niektóre rodzaje piaskowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu domieszek kwarcytu. Z tego względu piaskowiec znakomicie pełni funkcję dekoracyjną – w mieszkaniach, na tarasach i jako materiał elewacyjny. Stanowi doskonały surowiec na tarasy, schody lub ozdobne murki.

Piaskowiec elewacyjny – niezniszczalny i reprezentacyjny

Niezwykle ważną właściwością piaskowca jest jego niezwykła wytrzymałość na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Płyty fasadowe wyglądają znakomicie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To materiał pochodzenia organicznego, który opiera się działaniu wiatru, wzmożonych opadów i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej posesji. W sprzedaży występuje wiele typów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.