Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

Sprawdź, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie sporo materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, przegubowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające złączyć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i można je nabyć w przystępnych cenach.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]