Projekty domów góralskich – powrót drewna

Jeśli poszukujesz więcej informacji dotyczących wykonania projektów domów góralskich, skieruj się na domygoralskie.com/realizacje.html

Drewniana zabudowa przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki betonowe. Dziś jednak zauważyć można to, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane mają wszak wiele plusów. Najistotniejszym okazuje się na pewno styl – dopasowują się tak do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne jest także to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są wznoszone wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno może także pochłaniać fale wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, a to sprawia, iż ich lokatorzy wydajniej się wysypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Mnogość projektów domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna te przypominające podhalańską architekturę. Często budowane są z bali, zaś sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład elementy murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić również, jeśli chcemy wznieść je poza górami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według którego jest wzniesiony. Dlatego decydując się na podobne rozwiązanie, dobrze sprawdzić wcześniejsze projekty twórcy i dowiedzieć się, co myślą o nim poprzedni zamawiający. Istotne jest, by w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zlecenie zostanie odpowiednio wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto też sprawdzić się, czy projektant działa z ekipą, która wybuduje obiekt – dzięki temu wszystko przebiegnie prędzej.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]