Podstawowe informacje o podporach szalunkowych

Potrzebujesz podpór szalunkowych? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się ich używa? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Pośród szalunków wyróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ stosowany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego możliwe jest zalanie stropu betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią także stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną trwałością, są także proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również elementy wykonywane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Aktualnie dużo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]