Okna drewniane – piękny wygląd i doskonała trwałość

Jeśli potrzebujesz okien drewnianych Małopolska, zobacz tu.

Drewniane okna najczęściej wybierane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich odporność. Ten ekologiczny materiał gwarantuje piękny wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Jednakże nie tylko estetyka jest wielkim atutem tego rodzaju okien. Jakie są inne kwestie, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien wykonanych z innych materiałów?

Okna drewniane – wyjątkowy charakter

Każdy miłośnik drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z urządzaniem wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który tworzy materiał ten. Można również decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają przeróżny wygląd, odcienie bądź rozmaitą fakturę, co daje olbrzymie możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest też niezaprzeczalnie ciepłe, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc świetnym produktem do wytwarzania rozmaitych elementów aranżacyjnych.

Dodatkowe ważne walory okien drewnianych

Drewno daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o produkcję okien. Przybierają one bardzo różny wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, wykonując wyjątkowe kształty. Tylko drewno może być wykorzystywane do restaurowania starych budowli, doskonale sprawdza się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a nawet dobroczynnie działa na zdrowie domowników, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów można poza tym dopisać fakt, iż znanych jest wiele znakomitych sposobów wydłużania żywotności drewnianych okien, jak również fakt, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, który to proces jest dość prosty oraz nie zagraża atmosferze. Zalety te powodują, że okna drewniane są bardziej godne polecenia niż te wytwarzane ze sztucznych materiałów.

Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]