Jakie jest zastosowanie szalunków?

Jeśli szukasz szalunków Kraków, zobacz tu

Szalunki to to forma tymczasowa, którą w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się z desek. Może ona być wykonana także z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna cechującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, uzyskuje pożądany kształt. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Z pomocą szalunków można też solidnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, gdy wylana mieszanka odpowiednio stwardnieje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmowane są dopiero wtedy, kiedy mieszanka solidnie zastygnie. Zazwyczaj niezbędne jest do tego od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się na przykład w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu cokołów ogrodzeń i sufitów z żelbetonu. Mają jak widać bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak sprawnie.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Wymagane są też specjalne dźwigary oraz podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że niewielkie przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu ekipom budowlanym dźwigarów, mocowań, a także sklejki.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]