Gdzie okna skrzynkowe sprawdzą się najlepiej?

Jeśli chcesz kupić okno skrzynkowe, skieruj się tu
Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Często zauważyć je możemy w zabytkowych kamienicach, wiejskich domkach lub dworkach. Obecnie są one produkowane w szczególności z myślą o założeniu w takich budynkach, bo zastosowanie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są także we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż obecne modele są równie funkcjonalne, co okna wykonane starymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?
Budowa okien skrzynkowych
Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko podzielone są na cztery elementów – dwa u góry, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i niegdyś służyły do wietrzenia wnętrz. Taka budowa najlepiej zda egzamin w budynkach zbudowanych przed laty – na przykład chatach ceglanych.
Produkcja okien skrzynkowych
Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, powinny być wyprodukowane z właściwego materiału. Dotąd najchętniej wybierano sosnę i modrzew, ale od niedawna ich twórcy wykorzystują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak przykładowo meranti są wszak znacznie bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, wiatru i skrajnych temperatur.
Dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa
Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail:
[email protected]