Ekologiczne domy drewniane – zalety

Znajdź ekologiczne domy drewniane.

Jeszcze kilkanaście lat temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W domach z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by taki budynek ocieplić. Nie jest stosowana również papa. Dzięki temu domy z drewna w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla mających alergię, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby zdecydować się właśnie na nie.

Dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]