Co to są dźwigary i gdzie się ich używa?

Chcesz zamówić dźwigary? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki to struktury potrzebne na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest nadanie konkretnego kształtu murom wylewanym z betonu oraz przygotowanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezbędne przy budowie sklepień – w takim przypadku ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dzięki dźwigarom sufit nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich drzew produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Dlatego jego istotnym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ wykorzystanych w tym celu surowców. Muszą one być pieczołowicie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak topola, olcha, buk czy sosna. Niesłychanie ważne jest też poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym oddziaływaniem wody, klejów i innych płynnych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wydzierżawić czy lepiej kupić?

Firmy, które regularnie parają się budową piętrowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno i składowanie wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Z kolei firmy, które sporadycznie akceptują zamówienia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także innych części konstrukcji szalunkowych.

Dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]