Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Szukasz basenów kąpielowych? Odwiedź ten adres

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, ale jest to też wielka wygoda, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, wewnętrzne bądź ogrodowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc kluczowe do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także ogród czy halę basenową. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Takich artykułów jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]