Wyprawy górskie – sposób na niezapomniane wakacje

Wyprawy - na tej stronie dowiesz się więcej o bezkonkurencyjnej ofercie

Szereg osób spędza swój wolny czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak przestaje im to wystarczać. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty leżące w dalekich od Polski miejscach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – o czym nie zapominać, szykując się do wyprawy?

Dzisiaj przed miłośnikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy nasze krajowe i słowackie Tatry, ale również najwyższe góry Azji, Afryki oraz Meksyku. Bez wątpienia wielkim ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście pomoc agencji mnóstwo usprawnia, ale jej instruktorzy nie wejdą na szczyty za nas. Potrzebna jest wysoka kondycja, która pozwoli nam wytrzymać długą wyprawę z naprawdę masywnym, ważącym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dostosowanym do warunków klimatycznych ubiorem i właściwym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Elbrus, bazę pod Annapurną, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w zbliżonych do tego typu ekspedycjach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Zdolność posługiwania się czekanem oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie można zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Liczy się zatem umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy górskiej niezbędne jest bezwzględne podporządkowanie się decyzjom podejmowanym przez prowadzącego grupę.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]