Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Relaks na rzekach kojarzymy z reguły ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania znana w naszym kraju od ponad 100 lat i wciąż znajduje nowych zwolenników. W ostatnich latach doczekał się jednak poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje niż spływ, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów niedostępnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – dla kogo?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dopasowują stopień trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta na przykład w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych eskapad. Aby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, również nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to świetna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą bowiem do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów Polski, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to również wspaniała opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak bogaty w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.