Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Aktualna oferta trekkingów znajduje się na tej stronie

Górskie wycieczki mogą przybierać rozmaite formy. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz olbrzymi trud dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 stopnie trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla jednostek z doskonałą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w czasie długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego typu rozrywki bardzo upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne góry Europy, dużym powodzeniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz oraz Alpy. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]