Sprawdź Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Miłośnicy czynnego wypoczynku z pewnością przebyli prawie wszystkie trasy trekkingowe w Polsce położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Oczywiście budzą one zachwyt, jednak osoby chętnie uprawiające ten rodzaj sportu po jakimś czasie pragną poczuć jeszcze raz ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w polskich górach, jeśli można podziwiać zdumiewający krajobraz włoskich Dolomitów?

Charakterystyka Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się dużą liczbą turni, skalistych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia pod wpływem promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, nadzwyczaj spadziste stoki i wysokie pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich też niemało prostych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

Szczyty Tofanów i Brenty – co można podziwiać na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie przeprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych wyposażonych w liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę podstaw asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przejścia trasą po Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób fizycznie bardzo trudna, jednak jej uczestnicy z pewnością jej nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimę, poruszając się po mało spadzistych obszarach na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać między innymi szczyty grupy Dolomiti di Sesto oraz wierzchołek Averau.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]