Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wyprawy w Himalaje? Nie czekaj! Zajrzyj na http://bit.ly/2W6rAxc.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go samodzielnie

Na początku warto zaakcentować, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Trudności sprawia również samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Lhotse i Annapurny

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Himalaje lub Karakorum sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]