Jesteś głodny górskich wrażeń? Może czas na wyprawę na Kilimandżaro?

Po więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka kliknij tutaj.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel dużej części podróżników, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych przeżyć z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają zwłaszcza sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, niepowtarzalne krajobrazy, jak również zanikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza właściwą preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, że dotarcie na wierzchołek masywu jest trudnym zadaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą powinno się także zrobić zapas leków działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni również odpowiednia profilaktyka – stosowanie preparatów odstręczających insekty oraz zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, żeby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]