Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Wyprawy - ta niebywała oferta wszystkich zadowoli

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności tras sprawia, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje

Ogromną popularnością wśród sympatyków górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, jednak ze względu na wysoki poziom trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują także wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]