Jak przygotować się na trekkingi?

Szukasz szczegółowych informacji o trekkingach? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po wysokich szczytach kojarzymy przede wszystkim z bardzo doświadczonymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w wielu pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi upora się każdy turysta – jeśli rzecz jasna będzie wyposażony w właściwe sprzęty, tj. kijki gwarantujące stabilność na stromych szlakach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie też obecność doświadczonego instruktora, który powie, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy więc okaże się on niezbędny? W jakich górach najczęściej organizowane są trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi bywają czasem prowadzone w naprawdę technicznym obszarze, a to sprawia, iż niezbędne stają się narzędzia umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które zapewnią stabilizację również na ośnieżonych trasach – a na wielu szczytach spotkać je można także wiosną. Na stromych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi tych akcesoriów potrzebne są właściwe kwalifikacje – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, bo ten powie im, jak bez ryzyka przejść trasę.

Trekkingi – gdzie są najpopularniejsze?

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących szczytów na świecie, które zwykle są nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy chętnie wybierają pobliskie Tatry, a także do Włoch czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy mają już jakieś umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam na przykład u podnóża Annapurny oraz Everestu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]