Czy warto wydawać gazetę firmową?

gazeta firmowa

Działania reklamowe to istotny aspekt działalności firmy – dzięki nim można zbudować wizerunek marki wśród klientów, a to przy właściwym opracowaniu z pewnością da rezultaty w postaci zwiększonych dochodów. Należy przy tym pamiętać, iż firmy mające więcej niż jeden oddział muszą także zadbać o to, co są myślą o niej zatrudnieni. Najpopularniejszą techniką komunikacji z załogą od dawna są gazety firmowe. Należy zatem napisać na ich temat parę słów. Dlaczego są tak często wykorzystywane przez pracodawców? Co zwykle jest zawarte w tego typu publikacjach? I – co z pewnością jest najważniejsze – komu zlecić przygotowanie gazety firmowej?

Tematyka gazet firmowych

Powinnością gazety firmowej jest ukazanie pracownikom zalet firmy, w której działają. Dlatego sporo uwagi redaktorzy poświęcają sukcesom przedsiębiorstwa oraz pracowników. Gazeta firmowa musi także przekazywać wiadomości na temat życia firmy – zwłaszcza, jeśli zatrudnieni z kolejnych filii się nie poznali. Czytając gazetę firmową, pracownicy muszą również dowiedzieć się o planach przyszłych działań przedsiębiorstwa. Tematyka gazet firmowych, jak nietrudno stwierdzić, może być różna w zależności od charakteru przedsiębiorstwa, liczby pracowników, a także od średniego wieku zatrudnionych.

Skład gazety firmowej

Efektywność wizerunkowa gazety firmowej w dużym stopniu zależy od tego, jak ona się prezentuje. Dlatego ważne jest zarówno to, kto napisze artykuły znajdujące się na jej łamach, lecz też to, jakim specjalistom DTP zlecimy jej opracowanie graficzne. Dojście do spodziewanych rezultatów marketingowych na pewno uprości gazeta firmowa opracowana przez profesjonalną firmę graficzną. Decydując się na to rozwiązanie nie tylko spowodujemy, że czytelnicy szybciej wyszukają ciekawe dla nich informacje, lecz także gazeta będzie prezentować się atrakcyjniej, dzięki czemu przeczyta ją więcej czytelników.

Dane kontaktowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]