Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Jesteś zainteresowany pełną ofertą skitur? Nie wahaj się! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość turystów wyruszających w góry zimą, udaje się tam na ogół wyłącznie po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym odpoczynkiem w drewnianym, góralskim domku i przelotnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają zaznawać ich czaru podczas dość trudnych, ale dających mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także używać czekanu oraz raków. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych nart i butów.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są bezsprzecznie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 m n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się właściwa do zdobytych przez nie umiejętności, mogą liczyć na poradę instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]