Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Skieruj się na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby dowiedzieć się więcej o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można odnaleźć się w potopie wiadomości o zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – poznaj stronę opracowaną specjalnie dla turystów

By przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o wystawach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej zauważą mapę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie oraz pensjonaty, hotele i schroniska położone w miejscowościach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Z kolei dla osób, które z różnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi trasy rowerowe, czar parków narodowych i krajobrazowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Witryna o zabytkach Małopolski dba także o zagranicznych podróżników

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze górskie miejscowości. Informacje zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w m.in w języku słowackim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wczasów naszym kraju.

Dane kontaktowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego