Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Kurs zimowej turystyki wysokogórskiej - poszerz swoje wiadomości!

Góry są niebezpieczne, ale także są urzekające. Właściwie co parę dni, a głównie w miesiącach, kiedy urlopowicze tłumnie zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez stosownego wyposażenia porwały się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd tym, którzy miłują góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie nie tylko z poruszania się na rakietach śnieżnych, asekuracji i survivalu

Najlepszym sposobem, by pozyskać niezbędne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego używania czekanu, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w czasie rozmaitych niebezpiecznych wypadków. Kurs omawia także zasady właściwego działania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnie doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Kursy prowadzone są w plenerze (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w bardzo małych grupach, które z reguły nie przekraczają 6 osób. Dzięki temu zdobywanie wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]