Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Jesteś zainteresowany pełną ofertą aktywnych wypraw? Nie zwlekaj! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy dzień wolny chcą zaplanować sobie tak, by zrobić coś wyjątkowego, czego dotychczas nie doświadczyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne sporządzają ciekawe propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na nawiązanie wieloletnich przyjaźni – wyprawy dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby poznać rozmaite regiony Polski oraz świata od całkowicie nowej strony. Scenariusz takich wycieczek jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których przeciętny urlopowicz nie dozna z pozycji wygodnego fotela na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to dodatkowo świetna szansa, aby przyswoić sobie przydatne kwalifikacje, bowiem nieraz wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do poznania zasad przetrwania na określonym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak posługiwać się czekanem oraz rakami czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. w razie lawiny. Wypada też dodać, iż taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających ufności i współpracy między uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko europejskie góry

Atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to z reguły wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a destynacją są łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść 4 najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i zwiedzą najpiękniejsze miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla początkujących globtroterów – bez trudu dadzą sobie rade także w trakcie wycieczki na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]