Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Kurs digital painting - tu sprawdzisz pełną ofertę.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie projektowania postaci i świata przedstawionego stosują głównie profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem od razu sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Współczesne programy do digital paintingu

Jest dużo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został podstawowym oprogramowanie artystów oraz game developerów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak między innymi Corel Painter, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których dzięki użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami olejnymi, akwarelami bądź gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Malarstwo komputerowe – szkolenie pod okiem instruktora

Praktycznie lekcje malarstwa komputerowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby można podjąć na własną rękę, niemniej jednak aby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a przy tym poznać potrzebne triki używania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż tylko najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]