Nienaturalne linki przychodzące – filtry od Google

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszą przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może zostać założony filtr Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych negatywnych kar?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie przesadnej liczby odsyłaczy kierujących internautów na naszą stronę internetową. Manipulują one miejscem witryny w wyszukiwarce i tym samym przekraczają reguły naturalnego linkowania opracowane przez firmę Google. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią wpisów sponsorowanych najeżonych wieloma frazami. Występuje również proces kupowania linków, co skutkuje nałożeniem bana. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieprofesjonalne praktyki zostaną odkryte, a to łączy się z gwałtownym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 30 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że jeśli na adres www zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o przywrócenie normalnej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie zapewnia pełnego powodzenia. Zasięgnijmy porady doświadczonej agencji SEO, jeśli pragniemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Fachowcy momentalnie ustalą rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google warto zlecać tylko doświadczonym podmiotom.