Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

kolczyki, kolczyki srebrne, srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki to niewątpliwie jedne z najczęściej wybieranych przez Polki elementów. Są idealne na każdą sytuację – bardzo wzniosłą i w luźniejszym stylu. Zobaczmy w czym tkwi sekret, że są tak rozchwytywane, a także gdzie można je dostać.

Srebrne kolczyki – na które się zdecydować

Srebrne kolczyki można znaleźć w rozmaitych fasonach. Najczęściej kupowane są delikatne sztyfty, które pasują od święta i na co dzień, są dyskretne, jak również eleganckie. Równie często poszukiwane są wiszące kolczyki, które wspaniale podkreślają sylwetkę. Mogą być okraszone kosztownymi kryształkami albo całkowicie proste. Dodatki wyprodukowane ze srebra nie podrażniają skóry, co nierzadko dzieje się w przypadku dodatków z plastiku. Najbardziej oryginalne kolczyki wykonano techniką oksydowania, więc kupując je zweryfikujmy numer próby oraz metodę ich wykonania.

Zadbaj o swoje srebrne kolczyki

Żeby srebrne kolczyki zawsze prezentowały się doskonale, musimy dokładnie je czyścić i na bieżąco usuwać wszelkie zanieczyszczenia. Powinno się przecierać je często miękką szmatką wyprodukowaną z miłego w dotyku materiału, używać specjalne balsamy nabłyszczające, a przeznaczone na ważne okazje kolczyki przechowywać w zamkniętych szkatułkach. Nie polecamy natomiast babcinych sposobów czyszczenia, typu pasta do zębów czy sól. Tego typu substancje niezwykle naruszają miękką powłokę srebra.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Ogromny wybór biżuterii jest niewątpliwie w sklepach internetowych, które proponują szybką dostawę i atrakcyjne wyprzedaże. Ponadto zakupy w internecie to niebywała wygoda, którą zapewne docenią w szczególności zapracowane kobiety.