Srebrna biżuteria z ametystami

ametysty, biżuteria z ametystami

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Japonii i Kanadzie. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.