Naszyjniki z kamieniami naturalnymi i sztucznymi

Naszyjniki z kamieniami zamówisz na www.bizutik.pl.

Znajdziemy wśród nich prawdziwe kamienie oraz ich sztuczne zamienniki. Potrafią mieć najróżniejsze kolory – od brązu, przez czerwień, aż po niebieski. Jedne należy zakładać do wieczorowych kreacji, inne świetnie będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od stuleci cieszą się niesłabnącym uznaniem– zmieniają się realia i trendy, jednak nadal je chętnie nosimy, zaś niektóre z nich są bezcennymi rodzinnymi pamiątkami. Powinniśmy zatem powiedzieć kilka słów na temat tego, jak kupować naszyjniki z kamieniami i jak później o nie dbać, by wytrzymały wystarczająco długo.

Naszyjniki z kamieniami – który rodzaje?

Różnorodność kamieni wykorzystywanych do wyrobu naszyjników jest ogromna – oprócz topazów, szafiru czy bursztynu, znajdziemy wśród nich też materiały wytwarzane syntetycznie. Najpopularniejsze to z całą pewnością cyrkonie oraz kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami syntetycznymi doskonale wyglądają przy strojach zarówno codziennych, jak i wieczorowych.

Jak troszczyć się o naszyjniki z kamieniami?

Minerały szlachetne są zwykle naprawdę podatne na uszkodzenia – przy złym używaniu niełatwo zatem je uszkodzić. W jaki sposób tego uniknąć? Przede wszystkim – zdejmując je za każdym razem, jeśli istnieje prawdopodobieństwo ich zarysowania – w czasie mycia, przy porządkach lub pracach manualnych. Unikajmy również noszenia kilku naszyjników z kamieniami w jednym momencie – istnieje ryzyko, że będą się zderzać i tym samym uszkodzić.

Dane kontaktowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]