Duży wybór srebrnych wisiorków

Jeśli chcesz kupić srebrne wisiorki, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także cechuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje też na kontakt z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do kuferka kilku ozdób, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do plastikowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć letniej wody z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.