Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

biżuteria Swarovskiego, biżuteria z kryształkami Swarovskiego

Kryształy prezentują się co prawda świetnie, ale nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ich kupno. Szczęśliwie w salonach jubilerskich znajdziemy również tańsze odpowiedniki tych kamieni. Szczególnym uznaniem cieszą się bez wątpienia kryształki Swarovskiego. Historia ich produkcji sięga XIX stulecia, kiedy Daniel Swarovski opatentował maszynę do obrabiania szkła ołowiowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego znana jest na całym świecie. A kryształki stosowane są zarówno w kolczykach, jak i smartfonach czy też na butach.

Produkcja biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Kryształki Swarovskiego to oszlifowane szkło kryształowe. Technologia ich produkcji jest tajna – wiemy tylko, że wykorzystuje się do tego odpowiednie maszyny, zaś wszystko odbywa się w dużej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest znacznie lżejsza od prawdziwego kryształu. Wśród wielu imitacji wyróżnia się w szczególności dokładnym szlifem – na początku przypomina autentyczne minerały.

Rodzaje biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Firma wytwarza także inne wyroby – sprzedaje kryształki wytwórcom laptopów bądź lamp. Powinniśmy też zaznaczyć, iż Swarovski jest dostawcą celowników oraz odblasków – między innymi tych, jakie wykorzystywane są w krajowych tablicach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, wisiorki czy kolczyki – są głównym i najbardziej popularnym produktem tej firmy. Można je nabyć zarówno w markowych sklepach , jak i w sklepach internetowych, które posiadają niezaprzeczalnie największy asortyment.