Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Znajdź biżuterię z cyrkoniami

Podczas procesu zdobienia biżuterii powszechnie wykorzystuje się niemal wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, znacznie zwiększają wartość tworzonego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia w swojej biżuterii. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Przeważnie cyrkonia nie ma barwy, ale wersje z dodatkiem innych minerałów mogą przybierać wszystkie kolory lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na dobre osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to oczywiście jedyne ich zastosowanie. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. W przeszłości, przez swoje właściwości wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy zainteresowani jesteśmy najczęściej pojawiającą się postacią cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.