Tabliczki informacyjne a bezpieczeństwo

Więcej o tabliczkach informacyjnych na https://www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Z reguły możemy ich nawet nie dostrzegać, jednak powodują one, że przestrzeń jest zorganizowana, a budynki są bezpieczniejsze. Przekonajmy się zatem jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znakują budynki – domy, obiekty użyteczności publicznej, przedszkola, przychodnie. Przyczyniają się do tego, że szybko dotrzemy na miejsce. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na murach bloków, bo bardzo często możemy je również dostrzec w środku. To bardzo duża grupa znaków, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale także czysto komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub urzędnika w ogromnych wieżowcach – w budynkach samorządów przy wejściu znajdują się tabliczki z numerami departamentów. Dzięki temu szybko wyszukamy np. sekretarza czy wydział paszportowy. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska osób zatrudnionych, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – bezpieczeństwo

Pamiętajmy również o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez odpowiednie akty normatywne. Znakują drogi awaryjne, wskazują strefy dla palących, komunikują o groźnych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, funkcjonują także fachowcy do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych komponentów (takich jak PCV), niektóre rodzaje posiadają właściwości fluorescencyjne, a ich montaż jest bardzo szybki.

Dane kontaktowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]