Multiswitch kaskadowy – niezbędny w każdej sieci

Szukasz multiswitcha kaskadowego? Wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Instalacje komputerowe obecne są prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć będzie odpowiednia, świadczy wiele czynników. Powinna oczywiście być niezawodna i zapewniać dużą czytelność transmitowanych sygnałów, ale tak samo ważna okazuje się możliwość łatwego jej skalowania. Wykonanie nowych przyłączy nie powinno być związane z potrzebą wykonywania skomplikowanych prac – przez to wszyscy abonenci nie mogliby przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie stworzone zostały technologie, dzięki którym skalowanie sieci jest szybkie oraz nieuciążliwe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat wymagane jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – elementy

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe poszerzenie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz złączami, do jakich mocowane są przewody. Jeśli niezbędne będzie poszerzenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy nowy odbiorca wykupił usługę – wystarczy po prostu umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite liczby wyjść dla odbiorców – najmniejsze urządzenia tego typu posiadają osiem wtyczek, jednak u dostawców znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 wyjściami.

Multiswitch – który wybrać?

Jak nietrudno się domyślić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza jest oczywiście liczba wtyczek – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, ale w większych domach trzeba oczywiście zastosować moduły o większej ilości wejść. Niezwykle ważna okazuje się także separacja między wejściami a złączami – w największym stopniu rzutuje bowiem na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie trzydzieści db. Jest to ważne w szczególności w sieciach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]